Πεκίνο: Στον «δρόμο» της Σάκκαρη η Φρουχβίρτοβα

Η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει για πρώτη φορά την Λίντα Φρουχβίρτοβα στο τουρνουά του Πεκίνο

Η Λίντα Φρουχβίρτοβα είναι η αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη στο Πεκίνο. Η 18χρονη τενίστρια νίκησε με 2-0 (6-0, 6-3) σετ την Αράντσα Ρους σε 84 λεπτά αγώνα.

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια πιθανότατα θα αγωνιστεί την Τρίτη ή την Τετάρτη. Θυμίζουμε ότι η Φρουχβίρτοβα προπονείται με την ακαδημία Μουράτογλου και στα δύο χρόνια που αγωνίζεται ως επαγγελματίας έχει ρεκόρ 74-58.

Μάλιστα την περασμένη εβδομάδα έφτασε στα ημιτελικά στο 250άρι του Νίγκμπο στην Κίνα, αλλά αποκλείστηκε από τη συνέχεια του τουρνουά.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει