Ο Μίλικ «λύτρωσε» τη Γιουβέντους

Νίκη για τη Γιουβέντους

Η Γιουβέντους έδειξε επηρεασμένη για ένα ημίχρονο απ’ τη «βαριά» ήττα που υπέστη το Σάββατο (23/9) από τη Σασουόλο, όμως στο δεύτερο 45λεπτο ανέβασε «στροφές» κι επικράτησε -έστω και δύσκολα- της εξαιρετικής, εφετινής Λέτσε με 1-0 στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής στη Serie A.

Το γκολ που έκανε τη… διαφορά για τους «μπιανκονέρι» σημείωσε ο Αρκάντιους Μίλικ στο 57ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Ραμπιό, με τη Γιουβέντους να «σκαρφαλώνει» πλέον στη 2η θέση, δύο βαθμούς πίσω απ’ την πρωτοπόρο Ίντερ, αλλά με έναν αγώνα περισσότερο…

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καμπά για τη Λέτσε.

Σταμάτης Βούλγαρης: Τα «ρεπορτάζ» που ξεφτιλίστηκαν σε χρόνο dt