Πρώτος σκόρερ του MLS ο Γιώργος Γιακουμάκης

Τρομερή διάκριση για τον άλλοτε επιθετικό της ΑΕΚ

Ονειρεμένη αποδεικνύεται η θητεία του Γιώργου Γιακουμάκη στο MLS, καθώς ο Ελληνας επιθετικός, έφθασε τα 15 γκολ και «μοιράζεται» την κορυφή των σκόρερ, μαζί με τον Χάνι Μουκτάρ της Νάσβιλ, συνιδιοκτησίας των αδελφών Αντετοκούνμπο!

Ο Γιακουμάκης σημείωσε το τρίτο γκολ της Ατλάντα Γιουνάϊτεντ, που νίκησε με 4-1 την Μόντρεαλ, όταν στο 46ο λεπτό πλάσαρε εξαιρετικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ενώ τα υπόλοιπα τέρματα της ομάδας του, πέτυχαν οι Σίλβα (30`), Αμάντα (33`) και Μοσκέρα (89`). Για τους φιλοξενούμενους, μείωσε ο Χαμντί στο 40ο λεπτό.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει