Ήττα από τον Ηνίοχο, σήμερα κόντρα στην Ολυμπιάδα

aek_futsal_andresΑκόμα μία ήττα γνώρισε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ. Οι “κιτρινόμαυροι” ηττήθηκαν εκτός έδρας με 4-3 από τον Ηνίοχο το περασμένο Σάββατο για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Στο πρώτο ημίχρονο η εικόνα της Ένωσης ήταν πολύ κακή με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να προηγηθούν με 3-0. Στην επανάληψη ωστόσο η ΑΕΚ βελτιώθηκε και ισοφάρισε σε 3-3 (με δύο γκολ του Ντέλου και ένα του Τηλιγάδα) αλλά δεν κατάφερε να κάνει κάτι παραπάνω. Ακολουθεί ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για τους “κιτρινόμαυρους” με αντίπαλο την Ολυμπιάδα, στο κλειστό της Αγίας Παρασκευής, σήμερα στις 21:15.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Σταυρινός, Μοστριός, Τηλιγάδας, Καραθανασόπουλος, Μπακάλης, Ντέλος, Βλυσσίδης, Αλεξανδρόπουλος, Παύλου, Ξενάκης, Τόκας.