Λειψία – Στουτγκάρδη 5-1: Το κενό του Μαυροπάνου δεν καλύφθηκε και οι «ταύροι»… οργίασαν

Επιβλητική εμφάνιση της Λειψίας, η οποία «διέσυρε» την Στουτγκάρδη με 5-1, σε ένα παιχνίδι στο οποίο ήταν εμφανής η απουσία του Ντίνου Μαυροπάνου

Ζόρικα τα πράγματα για την Στουτγκάρδη στο πρώτο επίσημο παιχνίδι δίχως τον Ντίνο Μαυροπάνο στην άμυνα. Οι Σουηβοί έκαναν το λάθος να κλείσουν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ από τέρμα του Γκιρασί (35’), όμως στην επανάληψη έχασαν το φως τους.

Η ομάδα του Μάρκο Ρόζε ήταν ισοπεδωτική, φτάνοντας στο ευρώ 5-1.

Ο Χένριχς ισοφάρισε άμεσα (51’) και παρά το ακυρωθέν γκολ του Οπεντά δύο λεπτά αργότερα, η ανατροπή ήρθε πολύ εύκολα.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν άλλα τέσσερα γκολ με σκόρερ τους Ντάνι Όλμο (63’), Οπεντά (66’), Καμπλ (74’) και Τσάβι Σίμονς (76’), στην πρώτη τους φετινή νίκη στην Bundesliga που ήρθε με τον πιο χορταστικό τρόπο.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει