AEK – Nτινάμο Ζάγκρεμπ: Φτηνό φάουλ Άμραμπατ, στην εξέλιξη της φάσης 0-1 ο Σούταλο στην τελευταία φάση ημιχρόνου (VIDEO)

Δείτε το γκολ της Ντινάμο Ζάγκρεμπ κόντρα στην ΑΕΚ

Στο χειρότερο δυνατό χρονικό σημείο δέχθηκε γκολ η ΑΕΚ από την Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

Δευτερόλεπτα πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι Κροάτες κέρδισαν φτηνό φάουλ από τον Άμραμπατ έξω από την περιοχή, οι «κιτρινόμαυροι» δεν κατάφεραν να απομακρύνουν σωστά και η μπάλα παρέμεινε στα πόδια των φιλοξενούμενων.

Μετά από μια σέντρα από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Πέτκοβιτς πήρε την κεφαλιά, ο Στάνκοβιτς έκανε τρομερή επέμβαση όμως η άμυνα της Ένωσης ολιγώρησε και ο Σούταλο πέτυχε το γκολ παίρνοντας το «ριμπάουντ».

Υπήρξε έλεγχος στο VAR κυρίως για το αν υπήρχε φάουλ στην διεκδίκηση της μπάλας, ωστόσο η απόφαση δεν άλλαξε.