Φιλική ισοπαλία για Τσέλσι και Νιούκαστλ

Χωρίς νικητή έληξε η φιλική αναμέτρηση της Τσέλσι με την Νιούκαστλ (1-1), που διεξήχθη στις ΗΠΑ στο πλαίσιο του Summer Series της Premier League

Οι Λονδρέζοι μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση και άνοιξαν το σκορ με τον Νίκολας Τζάκσον στο 12ο λεπτό, με τη Νιούκαστλ να βρίσκει την απάντηση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Αλμιρόν.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι προπονητές των δύο ομάδων προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές με τον ρυθμό να πέφτει αισθητά και την Τσέλσι να είναι αυτή που απείλησε για το γκολ της νίκης, χωρίς επιτυχία ωστόσο.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει