Προκριματικά Champions League: Προβάδισμα πρόκρισης για την Ράκοβ, 3-2 την Καραμπάγκ με ασίστ Σβάρνα (VIDEO)

Προβάδισμα πρόκρισης για την Ράκοβ που νίκησε με 3-2 την Καραμπάγκ με ασίστ Σβάρνα

Η Ράκοβ ισοφαρίστηκε από την Καραμπάγκ με δυο γκολ μέσα σε ισάριθμα λεπτά, όμως με γκολ στο 90+1′ νίκησε με 3-2 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στον Γ’ προκριματικό γύρο του Champions League. Ασίστ ο Σβάρνας.

Η Ράκοβ πήγε να «αυτοκτονήσει» στην έδρα της κόντρα στην Καραμπάγκ, όμως έσωσε την… παρτίδα στο φινάλε. Οι πρωταθλητές Πολωνίας πήρα προβάδισμα δυο γκολ, οι Αζέροι ισοφάρισαν μέσα σε τέσσερα λεπτά, όμως με γκολ στο 90+1′ πήραν τη νίκη με 3-2 και μαζί το ε προβάδισμα πρόκρισης στον Γ’ προκριματικό γύρο του Champions League.

Βασικοί και αναντικατάστατοι Γιάννης Παπανικολάου και Στράτος Σβάρνας, ο οποίος μάλιστα έδωσε ασίστ.

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)