Το γύρισε στο 90+4' η Καραμπάγκ, πιθανή αντίπαλος της ΑΕΚ στο Champions League

Κέρδισε τη Λίνκολν και μάλιστα με ανατροπή στις καθυστερήσεις η Καραμπάγκ, στον πρώτο αγώνα του α' προκριματικού γύρου του Champions League

Βάσεις για πρόκριση στον β’ προκριματικό γύρο του Champions League έθεσε η Καραμπάγκ, η οποία επικράτησε με 2-1 στην έδρα της Λίνκολν. Θυμίζουμε πως η Καραμπάγκ είναι μια από τις πιθανές αντιπάλους της ΑΕΚ στον γ’ προκριματικό γύρο του Champions League, εφόσον προκριθεί.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν από νωρίς, καθώς στο 25΄ο Κίκε Γκόμες άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γιβραλτάρ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Αζέροι πάτησαν καλύτερα, δημιούργησαν ευκαιρίες, και στο 58′ ισοφάρισαν με τον Ρεντόν Τζίτζα.

Την τελευταία τους λέξη την κρατούσαν για την εκπνοή του αγώνα, με το γκολ του Γιασίν Μπενζιά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων να τους λυτρώνει και να τους δίνει σαφές προβάδισμα ενόψει του δεύτερου αγώνα.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει