Οι κούπες δεν τελειώνουν για την ΑΕΚ- Κυπελλούχος Ελλάδος η Κ-10 Futsal!

Ένα ακόμη τρόπαιο για τις ακαδημίες Futsal της ΑΕΚ

Ένα ακόμη τρόπαιο πανηγυρίζει η ΑΕΚ αυτή την φορά σε επίπεδο ακαδημιών.

Η Κ-10 Futsal της ΑΕΚ είναι Κυπελλούχος Ελλάδος επικρατώντας στον τελικό της διοργάνωσης με 1-0 του Μυρμιδώνα Αίγινας.

Σε έναν συναρπαστικό τελικό που ξεκίνησε με ήλιο και τελείωσε με καταρρακτώδης βροχή οι παίκτες της ΑΕΚ τα έδωσαν όλα και έφτασαν άξια στην κατάκτηση του τροπαίου. Το παιχνίδι ήταν πλούσιο σε φάσεις αλλά τα δοκάρια και οι δύο εκπληκτικοί τερματοφύλακες στέρησαν το γκολ και από τις δύο ομάδες . Έτσι μετά τα 60 λεπτά παιχνιδιού οδηγήθηκαν στη παράταση, εκεί που η ΑΕΚ ευτύχησε να σκοράρει στη πρώτη κι όλας φάση με απευθείας σουτ από τη σέντρα του MVP του τελικού Γιάνναρη. Στη συνέχεια με σωστές αλλαγές έγινε σωστή διαχείριση και κράτησε το σκορ μέχρι το τέλος. Με το σφύριγμα της λήξης τα παιδιά της ΑΕΚ πανηγύρισαν με τη ψυχή τους αυτή τη νίκη παρά την έντονη βροχή που έριχνε εκείνη την ώρα .

ΑΕΚ – Μυρμιδώνας Αίγινας 1-0

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...