ΑΕΚ: Μεγάλη νίκη (4-3) με διπλή ανατροπή επί του Παναθηναϊκού για την γυναικεία ομάδα Futsal (VIDEO)

Η ομάδα του Χρήστου Χριστόπουλου πήρε τεράστια νίκη με 4-3 επί του Παναθηναϊκού παίζοντας με ψυχή και πάθος

Η ΑΕΚ επικράτησε με 4-3 του Παναθηναϊκού για την 20η αγωνιστική της Women’s Futsal League.

Η ομάδα του Χρήστου Χριστόπουλου παραμένει έτσι σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας κάνοντας ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση του τίτλου. Η «Ένωση» πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση και παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 κατάφερε να αντιστρέψει την κατάσταση και μάλιστα δύο φορές καθώς βρέθηκε εκ νέου πίσω με 3-2. Η ΑΕΚ ισοφάρισε σε 3-3 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει εξ’ ολοκλήρου στην ομάδα του Χρήστου Χριστόπουλου η οποία δείχνοντας τεράστια ψυχικά αποθέματα κατάφερε να πετύχει ένα ακόμη γκολ και να πάρει τη νίκη με 4-3. Δύο γκολ για την ΑΕΚ πέτυχε η Χριστίνα Κόλλια και από ένα οι Αντωνία Νίκα και Λαμπρινή Γεωργακοπούλου. Εξαιρετική και η τερματοφύλακας της «Ένωσης» Αλεξάνδρα Κουσιμπέλι η οποία έκανε σπουδαίες επεμβάσεις.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 4-3

Σκόρερ: Κόλλια 2, Γεωργακοπούλου, Νίκα-Τσιρούλη, Κοκοτσάκη, Νταρζάνου

ΑΕΚ (Χρήστος Χριστόπουλος): Κοτσιμπέλι, Μπίρλη, Τσελέντη, Ματζάνα, Μπαλντίδη, Κόλλια, Στεφάτου, Γεωργακοπούλου, Νίκα, Μπαρτζακλή, Μπούτλα, Αμούργη

Παναθηναϊκός (Γιάννης Χαραλαμπίδης): Πετροπούλου, Κουκουλοπούλου, Λόγου, Σιαφαρίκα, Ανδρή, Δούλη, Δημητρίου, Τσιρούλη, Μπριάνα, Καμαριανού, Κοκοτσάκη, Νταρζάνου

Δείτε και την συγκλονιστική ομιλία του προπονητή, Χρήστου Χριστόπουλου στην ομάδα μετά τη μεγάλη νίκη:

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...