Ολυμπιακός - ΑΕΚ 1-3: Γκολ και φάσεις (VIDEO)

Δείτε τα highlights από το ματς της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη, μπορεί να έκανε… δώρο το 1-1, αλλά τελικά έφυγε με το 1-3 από το Καραϊσκάκη κόντρα στον τραγικό Ολυμπιακό.

Η ‘Ενωση προηγήθηκε στο 7′ με τον Γκατσίνοβιτς και έχασε πολλά γκολ στο α’ ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός στο 52′ ισοφάρισε με τον Μπακαμπού και εν συνεχεία η ΑΕΚ έκανε την αντεπίθεση της.

Στο 81′ η ΑΕΚ κέρδισε πέναλτι με τον Βίντα και ένα λεπτό μετά ο Γκαρσία έκανε το 1-2, με τον Μάνταλο να κλείνει το σκορ στο 91′ με τον Μάνταλο. Ο Ολυμπιακός στο τέλος… διακωμώδησε το ματς πετώντας μπάλες!

Ολυμπιακός – ΑΕΚ 1-3: Γκολ και φάσεις

Τάσος Καπετανάκος: «Το χάος της Τούμπας έχει υπεύθυνους – Στη χώρα που ανέχεται τον Λουτσέσκου είναι ντροπή να μιλάμε έτσι για τον Αλμέιδα» (VIDEO)