Ο Μοφί έβαλε υποψηφιότητα για το γκολ της χρονιάς στο Conference League (VIDEO)

Η Νις άφησε ανοιχτούς λογαριασμούς με τη Βασιλεία (2-2) στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Conference League, όμως ο Τερέμ Μοφί έβαλε υποψηφιότητα για το γκολ της χρονιάς στη διοργάνωση.

Ο 23χρονος επιθετικός της Νις στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, έδωσε στους Γάλλους το προβάδισμα με 2-1, σκοράροντας με αδιανόητο ψαλιδάκι.

Ο Νιγηριανός επιθετικός είδε την μπάλα να έρχεται προς το μέρος του και δεν το σκέφτηκε καθόλου, χαρίζοντας ένα από τα πιο εντυπωσιακά γκολ την φετινή σεζόν.

AEK Talk, Σταύρος Καζαντζόγλου - Κώστας Τσίλης: Πρωταθληματική και αγριεμένη ΑΕΚ, 1-3 την Λαμία