Super League 2: Γκολ και θέαμα στο «Ελ Πάσο» ισόπαλο (3-3) έληξε το ντέρμπι του Β' ομίλου ανάμεσα σε Καλλιθέα και Κηφισιά

Δύο γκολ σε έξι λεπτά για την Καλλιθέα που πήρε την ισοπαλία στις καθυστερήσεις

Μπορεί όλα να έδειχναν πως η Κηφισιά θα πάρει το «διπλό», ωστόσο με δύο γκολ στο τέλος, η Athens Kallithea έσωσε την παρτίδα, έκανε το 3-3 και πήρε την ισοπαλία κόντρα στην πρωτοπόρο του Νοτίου ομίλου της Super League 2.

Έτσι, η Κηφισιά πήγε στους 47 βαθμούς και παραμένει στην πρώτη θέση του Νότιου ομίλου, ενώ η Athens Kallithea μπορεί να έπεσε στην 3η θέση με 40 βαθμούς, αλλά παραμένει… ζωντανή στη μάχη του τίτλου και της ανόδου, αφού έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με πέναλτι του Κουϊρουκίδη, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 με κεφαλιά του Σαντάνα στο 37΄. Με την αρχή του δεύτερου μέρους η Κηφισιά πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Πρίτσα (51΄), ενώ στο 66΄ ο Τετέι έκανε το 3-1 για την ομάδα του.

Όμως, η ομάδα του Γιώργου Σίμου δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, με τον Ουές να μειώνει αρχικά στο 87ο λεπτό και τον Ντεμέτριους να ισοφαρίζει σε 3-3 στο 93′, χαρίζοντας έτσι την ισοπαλία στην ομάδα του.

Athens Kallithea (Σίμος): Βοσνιάδης, Μπουλούλης (64′ Ντεμέτριους), Ματίγια, Κύργιας, Ναμπί (75′ Λουκίνας), Σαντάνα, Κυνηγόπουλος, Ουές, Καινούργιος, Κολτσίδας (28′ λ.τ Ρέντζας), Βλάχος.

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Βαφέας, Μαζουλουξής, Να’α, Παπασάββας (83′ Ταλάλ), Σωτηράκος, Προβυδάκης, Πρίτσας (60′ Πέιος), Γκίνη, Κουϊρουκίδης, Τετέι (73′ λ.τ Αντερέγκεν).

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Βεργέτης (Αργολίδας)