ΑΕΚ: Ήττα 0-2 για την Κ19 από τον Ολυμπιακό στο Γαλάτσι

Η ομάδα Κ19 της ΑΕΚ ηττήθηκε από τους Πειραιώτες

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ Κ19, η οποία ηττήθηκε στο Γαλάτσι με 2-0 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού.

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 0-2 από τον Ολυμπιακό σε αγώνα για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2022-23 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 0-2 από το πρώτο ημίχρονο με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μουζακίτης στο 15ο λεπτό και με ένα σουτ του Κωστούλα μέσα από την περιοχή στο 28′.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα, παρά το γεγονός ότι η ΑΕΚ προσπάθησε να “επιστρέψει” στον αγώνα. Στο 88′ αποβλήθηκε ο Σταυρόπουλος του Ολυμπιακού.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Μπαλαμώτης, Σβίγκος, Βαλκάνης, Κοσίδης, Γιαννούλης (56′ Παπανικολόπουλος) Μαρούτσης, Κρουσελνίτσκι (80′ Γεωργάτος) Μούτσα (65′ Κυρσανίδης) Βασίλας (46′ Χατζηνικολάου) Γεωργέας (80′ Ανδρικόπουλος) Κοντορουχάς.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει