Άνετα η Λίβερπουλ κόντρα στη Νιουκάστλ

Τη Νιουκαστλ νίκησε η Λίβερπουλ με σκορ 2-0

Την εκτός έδρας νίκη κόντρα στη Νιουκάστλ πανηγύρισε η Λίβερπουλ με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι «ρεντς» ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ και να προηγηθούν νωρίς στο ματς, με τον Ντάργουιν Νούνιες να κάνει το 1-0 στο 10 λεπτό. Επτά λεπτά αργότερα η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ «χτύπησε» ξανά και ο Κόντι Χάκπο έκανε το 2-0.

Από εκεί και έπειτα τα πράγματα πήγαιναν όπως ήθελε η Λίβερπουλ, ενώ η Νιουκάστλ έμεινε με 10 παίκτες από το 22ο λεπτό εξαιτίας σε απευθείας κόκκινη που είδε ο τερματοφύλακας της ομάδας Νικ Πόουπ για χέρι εκτός περιοχής, με το 2-0 να μένει μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει