ΑΕΚ - Λεβαδειακός 3-0: Γκολ και φάσεις! (VIDEO)

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Λεβαδειακό

Η ΑΕΚ πήρε 13η σερί νίκη στη Νέα Φιλαδέλφεια και παραμένει… αφεντικό στο πρωτάθλημα.

Ο Λεβαδειακός με το… πούλμαν του ήταν αδύνατον να αντισταθεί στην ομάδα του Ματίας Αλμέιδα, που παρότι δυσκολεύτηκε στο α’ ημίχρονο εν τέλει σκόραρε δύο φορές στο πρώτο 45λεπτο και… καθάρισε. Έτσι πήγε στο -1 από τον ΠΑΟ και περιμένει αύριο την απόφαση του αθλητικού δικαστή για την τύχη του αγώνα Ατρόμητος-ΑΕΚ.

Ο Γκαρσία με εκτέλεση φάουλ στο 37’ έκανε το 1-0 με το 15ο γκολ του φέτος, ενώ στο 45+2’ κέρδισε πέναλτι και ο Άμραμπατ έκανε το 2-0. Άστοχο πέναλτι στο 77’ για τον Τσούμπερ, στο 84′ ο Φαν Βέερτ έκανε το 3-0.

ΑΕΚ – Λεβαδειακός 3-0: Γκολ και φάσεις!

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)