Απίστευτα πράγματα στο Κηφισιά - Ηρόδοτος: Οι Κρητικοί έμειναν με έξι παίκτες και το ματς διακόπηκε

Δεν πρόλαβε να ολοκληρθεί το πρώτο ημίχρονο

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν στην αναμέτρηση της Κηφισιάς με τον Ηρόδοτο για το πρωτάθλημα της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι, κατέβηκαν να αγωνιστούν με δώδεκα παίκτες στο γήπεδο της Ριζούπολης, εξαιτίας των πολλών προσφυγών που αντιμετωπίζει ο σύλλογος από πρώην ποδοσφαιριστές.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα της Κηφισιάς βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-0, με τους ποδοσφαιριστές του Ηρόδοτου, να ξαπλώνουν στο χορτάρι δηλώνοντας αδυναμία να συνεχίσουν όντας τραυματίες.

Κάπως, έτσι οι Κρητικοί δεν μπορούσαν να συνεχίσουν το παιχνίδι, αφού δεν μπορούσαν να συμπληρώσουν το κατώτατο όριο των επτά παικτών που πρέπει να έχει μία ομάδα για να αγωνιστεί κι έτσι το παιχνίδι διεκόπη με υπαιτιότητα του Ηροδότου.

Για την ιστορία τα γκο μέχρι εκείνη τη στιγμή είχαν πετύχει για την Κηφισιά οι Πέιος στο 10ο λεπτό και Τετέ στο 33ο λεπτό.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει