Μουντιάλ 2022: Ο Θεός του ποδοσφαίρου με τον Μέσι, η Αργεντινή κατέκτησε στα πέναλτι το Μουντιάλ! (VIDEO)

Κατέκτησε το Μουντιάλ 2022 η Αργεντινή του Λιονέλ Μέσι

Στο πάνθεον της ιστορίας μπήκε από σήμερα ο Λιονέλ Μέσι καθώς η Αργεντινή κατέκτησε το Μουντιάλ 2022, νικώντας στα πέναλτι την Γαλλία στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης.

Το ματς ήταν μια ποδοσφαιρική ραψωδία, αντάξια των δυο σπουδαίων ομάδων!

Η Αργεντινή με γκολ των Μέσι και Ντι Μαρία στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 2-0 αλλά δυο γκολ του Εμπαπέ στο 80ο και το 82ο λεπτό έκαναν το σκορ 2-2 και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Εκεί μίλησε ξανά η ποιότητα του Μέσι που έκανε το 3-2 αλλά ο Εμπαπέ με εκτέλεση πέναλτι έκανε χατ τρικ και οδήγησε τον τελικό στην διαδικασία των πέναλτι.

Στα πέναλτι οι Αργεντίνοι ήταν εύστοχοι σε τέσσερις εκτελέσεις ενώ οι Γάλλοι αστόχησαν σε δυο, με το τρόπαιο να καταλήγει στην παρέα του Λιονέλ Μέσι.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...