Ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 την Νότιγχαμ και επιτέλους είδε… Σκάρπα!

Πανηγυρίζει ευρωπαϊκή νίκη σε... φιλικό ο Ολυμπιακός

Με νίκη 1-0 επί της «αδερφικής» Νότιγχαμ Φόρεστ στο Καραϊσκάκη, έκλεισε τα φιλικά του Δεκεμβρίου ο Ολυμπιακός, στην πρόβα τζενεράλε πριν την επιστροφή στα επίσημα. Ο Κασάμι το γκολ της νίκης. Είδαν επιτέλους τον Σκάρπα στο λιμάνι, αλλά… έπαιζε για άλλη ομάδα.

Στο τρίτο και τελευταίο τους φιλικό κατά τη μίνι χειμερινή προετοιμασία, οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 1-0 τη Νότιγχαμ Φόρεστ στο Καραϊσκάκη το βράδυ της Σαββάτου, με τον Παϊτίμ Κασάμι να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ με ωραία κεφαλιά στο 39ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Φορτούνη.

Καλή απόδοση από την ομάδα του Μίτσελ κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όταν και έχασε τις μεγαλύτερες ευκαιρίες της, με τους Άγγλους να είναι καλύτεροι στο δεύτερο πιέζοντας για την ισοφάριση και τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη να κρατάει το «μηδέν»

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει