Στον πάγκο ο Πινέδα στη φιλική ήττα του Μεξικού 1-2 από τη Σουηδία

Με τον Ορμπελίν Πινέδα να μένει στον πάγκο, το Μεξικό ηττήθηκε σε φιλικό στη Χιρόνα της Ισπανίας με 2-1 από τη Σουηδία.

Με τον άσο της ΑΕΚ, Ορμπελίν Πινέδα να μένει στον πάγκο, το Μεξικό έχασε σε φιλικό στη Χιρόνα της Ισπανίας με 2-1 από τη Σουηδία.

Ισορροπημένο το πρώτο 45λεπτο με το Μεξικό να έχει την καλύτερη ευκαιρία στο 43′, όταν σουτ του Ουριέλ Αντούνα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Η Σουηδία βρήκε το προβάδισμα λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Σβάνμπεργκ να φτιάχνει το γκολ του Ρόντεν στο 54’. Παρόλα αυτά, οι Μεξικανοί απάντησαν έξι λεπτά αργότερα με τον Βέγκα από ασίστ του Ερέρα, αλλά είδαν τους Σκανδιναβούς να γράφουν το τελικό 2-1 με τον Σβάνμπεργκ στο 84ο λεπτό.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ασχολούμαστε με το ντέρμπι στο Καραϊσκάκη και όχι με τον… τελικό