ΑΕΚ: Η Κ15 νίκησε με... άνεση (2-0) τον Παναθηναϊκό

Εύκολη νίκη για την Κ15 της ΑΕΚ κόντρα στην αντίστοιχη του Παναθηναϊκού

Μία άνετη νίκη (2-0) κόντρα στην Κ15 του Παναθηναϊκού πανηγύρισε η αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΚ.

Η Ενωση άνοιξε το σκορ στο 30′ μετά από εκτέλεση έμμεσου φάουλ. Ο Πικέας άσκησε πίεση στην αντίπαλη άμυνα και ανάγκασε τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να πιάσει την μπάλα με τα χέρια σε γύρισμα συμπαίκτη του. Ο Αγκαλίου εκτέλεσε με κοντινή πάσα στον Λάμπρου που με σουτ έκανε το 1-0.

Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου για την αναμέτρηση.

Το δεύτερο γκολ σημειώθηκε στο 7ο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου (47′) με εκπληκτικό σουτ του Μάνου πολλά μέτρα έξω από την περιοχή.

Αξίζει να σημειωθεί πως, λίγο μετά το δεύτερο γκολ ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ Μωυσίδης απέκρουσε πέναλτι και το 2-0 παρέμεινε ως το τέλος.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Μωυσίδης, Λιγάτος, Γεωργίου, Μούρτζινος (65′ Σαββίδης) Νίτσος, Αγκαλίου, Μάνος (65′ Δελαπόρτας) Στεφανίδης (28′ Λάμπρου) Παπαδημητρίου,, Πικέας (41 Μαρτόπουλος) Τσουραμάνης (58′ Φασφαλής)

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Το μικρό καλάθι και οι τρεις λύσεις σε κάθε θέση