La Liga: Ισοφάρισε όταν... νύχτωσε η Χιρόνα και πήρε τον βαθμό

Ισοφάρισε όταν... νύχτωσε η Χιρόνα και πήρε τον βαθμό στην αναμέτρηση με την Κάντιθ (1-1)!

Ισοφάρισε όταν… νύχτωσε η Χιρόνα!

Στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Στουάνι με πέναλτι «έκλεψε» τον βαθμό για την Χιρόνα στην αναμέτρηση με την Κάντιθ (1-1), δεύτερη χρονικά της 9ης αγωνιστικής της La Liga.

Οι φιλοξενούμενοι επιβεβαίωσαν την ανοδική πορεία που διαγράφουν τον τελευταίο ένα και πλέον μήνα, παίρνοντας ένα ακόμη βαθμό, έκτο συνολικά στην τελευταία τετράδα αγώνων που έδωσαν.

Μετά το εντός έδρας 0-4 από την Μπαρτσελόνα στις 10 Σεπτεμβρίου, η ομάδα του Σέρχιο έμεινε για 4η αγωνιστική αήττητη, σημειώνοντας την τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία της (προηγήθηκαν αυτές με την Εσπανιόλ και Βιγιαρεάλ), ενώ έφτασε μία ανάσα από την δεύτερη εφετινή της νίκη, μετά το 1-0 επί της Βαγιαδολίδ.

Με το βαθμό που απέσπασαν οι γηπεδούχοι έβαλαν τέλος στο αρνητικό σερί των τριών απανωτών ηττών που προέρχονταν, μετά το 2-1 επί της Βαγιαδολίδ στις 9/09.

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)