Ράγιο Βαγεκάνο: «Καθάρισε» την προβληματική Βαλένθια

«Καθάρισε» τη Βαλένθια με 2-1 η Ράγιο Βαγεκάνο

«Καθάρισε» τη Βαλένθια η Ράγιο Βαγεκάνο. Με δύο γκολ στο ξεκίνημα των ημιχρόνων επικράτησε με 2-1 των «νυχτερίδων» που έδειξαν ξανά αμυντικές αδυναμίες και δεν απέφυγαν την 3η τους ήττα σε 5 αγώνες.

Ο Παλαθόν στο 5ο λεπτό έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους και στο 52΄ το αυτογκόλ του Νίκο «έγειρε την πλάστιγγα» προς τη μεριά της Ράγιο.

Η δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα μετά από δύο συνεχόμενες ήττες (Μαγιόρκα και Οσασούνα) ήρθε σχετικά εύκολα για το συγκρότημα του Άντονι Ιραόλα (η Βαλένθια μείωσε στις καθυστερήσεις), ενώ από την πλευρά τους οι «νυχτερίδες» δεν έδωσαν συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα μετά το 5-1 επί της Χετάφε και μοιραία δεν απέφυγαν την 2η ήττα τους (3η συνολικά) σε ισάριθμα παιχνίδια μακριά από το «Μεστάγια».

Σταμάτης Βούλγαρης: Ασχολούμαστε με το ντέρμπι στο Καραϊσκάκη και όχι με τον… τελικό