Μπράιτον – Λέστερ 5-2: Ανέβηκε στην τετράδα με πεντάδα, βυθίζονται η «Αλεπούδες»

Η Μπράιτον επικράτησε 5-2 της Λέστερ και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Μπράιτον!

Οι «Γλάροι» κέρδισαν την Λέστερ με 5-2 και πλέον ανέβηκαν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Λέστερ του Μπρένταν Ρότζερς παραμένει στην τελευταία θέση με μόλις έναν βαθμό.

Οι «Αλεπούδες» προηγήθηκαν με τον Ιχεανάτσο στα 52 δευτερόλεπτα αλλά μέχρι το 15ο λεπτό η Μπράιτον έφερε τούμπα τον αγώνα με αυτογκόλ του Λουκ Τόμας (10’) και γκολ του Καϊσέδο (15’).

Ο Ντάκα στο 33ο λεπτό έγραψε το 2-2 σε ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη υπήρχε μόνο μια ομάδα στο γήπεδο και αυτή ήταν η Μπράιτον, που πέτυχε δύο τέρματα και φυσικά θα μπορούσε να είχε σημειώσει κι άλλα απέναντι στη Λέστερ που είχε σε μεγάλη μέρα τον Γουόρντ στο τέρμα.

Τελικά στο 97ο λεπτό ο Αλέξις Μακ Άλιστερ με φοβερή εκτέλεση φάουλ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το 5-2, αφού αυτή τη φορά δεν γινόταν το γκολ να ακυρωθεί.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει