Ο Καραντώνης κράτησε όρθιο τον Ολυμπιακό στην Τρίπολη - Ακύρωσε καθαρό γκολ και έδωσε έναν βαθμό στην ομάδα του Μαρινάκη

Ο Ολυμπιακός χρειάστηκε τον Καραντώνη για να μη χάσει

Με την απαραίτητη βοήθεια από τον Καραντώνη, ο οποίος έκανε ότι μπορούσε για να μη χάσει η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη, ο Ολυμπιακός έμεινε στο 0-0 με τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος θα μπορούσε να πάρει το τρίποντο αν μετρούσε το κανονικό γκολ που πέτυχε στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μια ακόμη εξαιρετικά προβληματική φετινή εμφάνιση για τον Ολυμπιακό και πρώτη γκέλα στο πρωτάθλημα για τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι έμειναν στο 0-0 με τον Αστέρα στην Τρίπολη, για τη 2η αγωνιστική της Super League.

Με τη μπάλα στα πόδια επί σχεδόν ένα 90λεπτο η ομάδα του Κορμπεράν δεν κατάφερε να βρει λύσεις απέναντι στην εξαιρετική άμυνα των Αρκάδων, δημιουργώντας ελάχιστες καλές επιθετικές προσπάθειες.

Ο Ελ Αραμπί και πάλι… αστόχησε όποτε του δόθηκε η ευκαιρία, ενώ στη φάση του αγώνα στο 63′, ο διαιτητής Καραντώνης έκρινε ουσιαστικά το αποτέλεσμα όταν ακύρωσε καθαρό γκολ του Αστέρα για επιθετικό φάουλ, στη μοναδική ευκαιρία των γηπεδούχων στο παιχνίδι.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει