Στον πάγκο ο Σιμάνσκι στη νίκη της Πολωνίας (2-1) επί της Ουαλίας - Αγωνίστηκε για 81 λεπτά ο Κριχόβιακ

Δεν αγωνίστηκε ο Νταμιάν Σιμάνσκι

Η Πολωνία κέρδισε με 2-1 την Ουαλία στην πρεμιέρα του Nations League με τον Νταμιάν Σιμάνσκι να μην χρησιμοποιείται.

Ο μέσος της ΑΕΚ δεν αγωνίστηκε καθόλου στη δύσκολη επικράτηση της Πολωνίας.

Ο Γκρεγκόρζ Κριχόβιακ ξεκίνησε βασικός αλλά αντικαταστάθηκε στο 81ο λεπτό από τον Καμίλ Γκροσίτσκι.

Η Πολωνία είδε την Ουαλία να προηγείται στο 52ο λεπτό με τον Γουίλιαμς αλλά με γκολ των Καμίνσκι και Σφιντέρσκι ανέτρεψε το σκορ και ξεκίνησε με νίκη το Nations League.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη