Εθνική Κ17: Ισοπαλία με την Ουγγαρία (1-1) και όλα θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική

Η Εθνική Παίδων αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη της Ουγγαρίας στο Sportpark Parkzicht στην Ολλανδία για τη 2η αγωνιστική του Elite Round του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Under 17 και η πρόκριση στα τελικά της διοργάνωσης θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική.

Στο 30ο λεπτό ο Γιάννης Γκιτέρτσος άνοιξε το σκορ για την Εθνική Ομάδα μετά από ασίστ του Γκούμα. Στη συνέχεια του αγώνα, η Εθνική διαχειρίστηκε το προβάδισμα της, όμως στις καθυστερήσεις η Ουγγαρία βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με σκόρερ τον Komlósi στο 3ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επόμενη αντίπαλος της Εθνικής, η Ολλανδία, την Τετάρτη 30 Μαρτίου (17:00) στο Sportpark Parkzicht-Uden.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...