Προβλημάτισε πάλι η ΑΕΚ Β', κέρδισε 1-0 με… αυτογκόλ στο 85’ την τελευταία Ζάκυνθο

Η Ζάκυνθος έπαιζε με 10 για μία ώρα και η ΑΕΚ Β' βρήκε γκολ με το ζόρι και τύχη στο τέλος

Η ΑΕΚ Β’ υποδέχθηκε την Ζάκυνθο στην Ριζούπολη για την 25η αγωνιστική της Super League 2 και πήρε δύσκολα τη νίκη με 1-0 με γκολ στο 85ο λεπτό.

Η ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα είχε κυρίαρχο ρόλο από την αρχή του ματς αλλά ακόμα περισσότερο από το 28ο λεπτό όταν η Ζάκυνθος έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του τερματοφύλακά της, ο οποίος έπιασε την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής πριν σκοράρει ο Χριστόπουλος.

Η Ζάκυνθος αμυνόταν μαζικά, η ΑΕΚ Β’ έχανε την μια ευκαιρία μετά την άλλη και βρήκε το γκολ που της έδωσε τη νίκη στο 85ο λεπτό όταν μετά από σουτ του Γιούση, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, στον τερματοφύλακα της Ζακύνθου και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 90ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουν αλλά το 1-0 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Η Ανάλυση του ΑΕΚ-Παναθηναϊκός από τον Άκη Ζήκο | AEK After 25/04/24 (VIDEO)