Ο Γιαννίκης τα έριξε όλα στο β´ ημίχρονο για τη νέα ήττα!

Εικόνες από το ΑΕΚ - Βόλος

Οσα δήλωσε ο Αργύρης Γιαννίκης μετά την ήττα της ΑΕΚ από το Βόλο στο ΟΑΚΑ

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 1-2 από τον Βόλο στο ΟΑΚΑ για την 20η αγωνιστική της Super League, με τον Αργύρη Γιαννίκη να στέκεται, στις δηλώσεις του μετά το ματς, στην καλή απόδοση της ομάδας στο πρώτο μέρος και το γεγονός πως δεν κατάφερε να καθαρίσει εκεί το ματς, ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί στο κακό δεύτερο μέρος, όπου κατά τον ίδιο ευθύνεται και για την ήττα της ομάδας

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Είχαμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο με ευκαιρίες, με χαμένο πέναλτι. Όμως από μία στατική φάση δεχθήκαμε ένα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε καλό παιχνίδι. Φάνηκε ότι κάποιοι παίκτες που πέρασαν κοροναϊό είχαν επηρεαστεί. Τρίτο ματς που δεν καταφέραμε να κερδίσουμε εντός έδρας και είναι τεράστια απογοήτευση.

Ελειπαν παίκτες σήμερα. Εχουμε τραυματίες, κορωνοϊούς. Είχε παίκτες η ΑΕΚ να παίξει βέβαια ποδόσφαιρο. Πρέπει σε κρίσιμα ματς του παιχνιδιού να βάζεις γκολ, αλλά και πάλι δε δικαιολογείται να δέχεσαι γκολ στο δεύτερο ημίχρονο».

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...