Ο Γιαννίκης και οι συνεργάτες του δεν μπορούσαν να πιστέψουν τα οριακά οφσάιντ στα γκολ του Τσούμπερ (VIDEO)

Πολύ οριακές φάσεις και στα δυο γκολ του Στίβεν Τσούμπερ

Η ΑΕΚ κέρδισε με 1-0 τον Παναθηναϊκό με γκολ του Σιμάνσκι στο 2ο λεπτό αλλά θα μπορούσε να πάρει μεγαλύτερη σε έκταση νίκη αν δεν είχαν ακυρωθεί δυο γκολ του Στίβεν Τσούμπερ ως οφσάιντ.

Ο Ελβετός μεσοεπιθετικός σκόραρε στο 70ο λεπτό για το 2-0 αλλά μετά από επέμβαση του VAR το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ του Αραούχο στην αρχή της φάσης.

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τσούμπερ έφυγε στην αντεπίθεση και σκόραρε αλλά με νέα παρέμβαση του VAR κι αυτό το γκολ ακυρώθηκε, με το 1-0 να είναι το τελικό σκορ.

Μετά το ματς, στο φαγητό που ακολουθεί στο ΟΑΚΑ, ο Αργύρης Γιαννίκης και οι συνεργάτες του δεν μπορούσαν να πιστέψουν το πόσο οριακές ήταν οι φάσεις και στα δυο γκολ του Στίβεν Τσούμπερ, βλέποντας και ξαναβλέποντας τις δυο φάσεις.