Champions League: Δύσκολες νίκες για Τσέλσι και Βόλφσμπουργκ (VIDEO)

Οσα έγιναν στα απογευματινά παιχνίδια του Champions League

Με δυο αναμετρήσεις ξεκίνησε η τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Στην Σουηδία η Τσέλσι κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να τερματίσει πρώτη στον όμιλο, καθώς κέρδισε με 0-1 με γκολ του Ζίγιες στο 56′, αφήνοντας παράλληλα την Μάλμε χωρίς βαθμό -και χωρίς γκολ- στον όμιλο.

Στο άλλο ματς η Βόλφσμπουργκ πήρε την πρώτη της νίκη στους φετινούς ομίλους με 2-1 κόντρα στην Σάλτσμπουργκ και έβαλε «φωτιά» στον όμιλο, καθώς πλέον οι Γερμανοί βρίσκονται στην 2η θέση με 5 βαθμούς, ενώ οι Αυστριακοί παραμένουν πρώτοι με 7.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπακού μόλις στο 3ο λεπτό αλλά οι Αυστριακοί ισοφάρισαν με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Βέμπερ στο 30ο λεπτό.

Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι πέτυχε ο Ενμετσά στο 60ο λεπτό, με το 2-1 να μένει μέχρι τέλους.