Euroleague: Νίκη στο φινάλε για Παναθηναϊκό (91-87) επί της Φενέρμπαχτσε

Ο Παναθηναϊκός πήρε την πρώτη του νίκη στη Euroleague

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε την Φενέρμπαχτσε στο κλειστό του ΟΑΚΑ για την 2η αγωνιστική της Euroleague και πήρε τη νίκη με 91-87.

Σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ από το πρώτο λεπτό, ενώ παράλληλα βρέθηκε πίσω με πέντε πόντους 40 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη έτρεξε ένα σερί 9-0 και έφτασε στην ανατροπή με 91-87 επί της Φενέρμπαχτσε!

Καλή εμφάνιση από τον Νεμάνια Νέντοβιτς, ο οποίος στο πιο κρίσιμο κομμάτι του αγώνα δήλωσε «παρών» και με 13 πόντους στην τελευταία περίοδο (!) και 20 συνολικά, οδήγησε μαζί με τον Παπαπέτρου (14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ) τους «πράσινους» στο πρώτο ροζ φύλλο αγώνα στη φετινή Euroleague.