Ευκολα τον Απόλλωνα Σμύρνης (4-1) ο Ολυμπιακός (VIDEO)

Δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Φάληρο για την 3η αγωνιστική της Super League και πήρε εύκολη νίκη με 4-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό όταν ο Μασούρας εκμεταλλεύτηκε την κακή απόκρουση του Κότσαρη κι από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Τικίνιο Σοάρες έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς στο 47ο λεπτό με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 3-0 στο 72ο λεπτό ενώ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Ντάουντα στο 79ο λεπτό

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Βρουσάι στο 87ο λεπτό ενώ ένα λεπτό αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Απόλλωνα μετά από εξέταση του VAR.