EURO 2021: Μεγάλη πρόκριση για το Βέλγιο (1-0) επί της Πορτογαλίας (VIDEO)

Στα προημιτελικά το Βέλγιο του Αζάρ και του Λουκάκου

Μεγάλη πρόκριση στα προημιτελικά του EURO 2021 για το Βέλγιο που κέρδισε με 1-0 την Πορτογαλία.

Το προβάδισμα για την ομάδα του Ρομπέρτο Μαρτίνες το έδωσε ο Θοργκάν Αζάρ με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή στο 42ο λεπτό του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο τραυματισμός του Κέβιν Ντε Μπρόινε έδωσε την ευκαιρία στην Πορτογαλία να ανέβει στον αγωνιστικό χώρο και να δημιουργήσει ευκαιρίες, με τον Κουρτουά να κρατάει το μηδέν για την ομάδα του.

Πλέον, το Βέλγιο θα αντιμετωπίσει την Ιταλία στον προημιτελικό, σε αγώνα που θα γίνει στο Μόναχο.