Σταθερά σε τροχιά κορυφής η ΑΕΚ Futsal

Η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα επικράτησε με 6-2 της Καλλιθέας κλείνοντας το πρώτο μισό της κανονικής διάρκειας με 10 νίκες σε έντεκα αγώνες. Απολογισμός που την διατηρεί στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή. Στο αγωνιστικό κομμάτι η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του David στο πρώτο μόλις λεπτό. Ο Στουπάθης στο 11′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Δελλαπόρτας έγραψε το 3-0 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αρτινός στο 22′ ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ. Η απάντηση της Καλλιθέας ήρθε στο ίδιο λεπτό μειώνοντας σε 4-1. Ο Μάνος στο 29′ ανέβασε τον δείκτη σε 5-1 για την ΑΕΚ ενώ ο Ταρνανίδης στο 31′ πέτυχε το έκτο γκολ του “Δικεφάλου”. Η Καλλιθέα κατάφερε να μειώσει την διαφορά στην εκπνοή του αγώνα διαμορφώνοντας το τελικό 6-2.

Θεοφίλου, Ηλιάδης, Μάνος, Αρτινός, Δελλαπόρτας, Σκουτέλης, David, Μάντης, Κατσάμπας, Στουπάθης, Ζιάκας, Ταρνανίδης, Μπελτσίδης και Κριστιάν.