Μεγάλη πρόκριση της ΑΕΚ επί του Παναθηναϊκού

Η ομάδα Futsal της ΑΕΚ πέτυχε νέα νίκη επί του Παναθηναϊκού με το ευρύ 4-0 εκτός έδρας και προκρίθηκε στη φάση των 8 του Κυπέλλου Ελλάδος ! Θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Ελίτ – Ρέθυμνο στις 25/4 και με νίκη θα προκριθεί στα πλέι οφ που θα διεξαχθούν στις 2-3/6 όπου θα διεκδικήσει το τρόπαιο !

Στον σημερινό αγώνα η “Ένωση” είχε την καθολική υπεροχή σε όλη τη διάρκεια ! Προηγήθηκε με 2-0 με γκόλ των Σκουτέλη και Μάνου στο α’ ημίχρονο, ενώ έχασε την ευκαιρία να τριπλασιάσει τα τέρματα της όταν ο Ασημακόπουλος αστόχησε σε εκτέλεση μακρινού πέναλτι. Το κατάφερε όμως στις αρχές του β’ ημιχρόνου με τον Μάνο να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκόλ !

Ο ΠΑΟ στη συνέχεια και για σχεδόν 15 λεπτά αγωνίστηκε με 5ο παίκτη χωρίς όμως να μπορεί να δημιουργήσει ουσιαστικές ευκαιρίες απέναντι στην πολύ καλά οργανωμένη άμυνα της ομάδας μας. Με την εκπνοή του αγώνα ο Αρτινός πέτυχε το 4-0 σε κενό τέρμα δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη μας !

Αγωνίστηκαν οι Θεοφίλου, Μάνος, Δελλαπόρτας, Σκουτέλης, Ramada, Αρτινός, Ζιάκας, Θανασάι, Μάντης, Ασημακόπουλος, Στουπάθης, Ταρνανίδης, Ηλιάδης και Αχής !