«Βροχή» από γκολ και γκέλα για την ΑΕΚ Κ17

«Βροχή» από γκολ στο Γαλάτσι!

Η Κ17 της ΑΕΚ φιλοξένησε τον Απόλλωνα Σμύρνης στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου, για την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2018-19. Οι «κιτρινόμαυροι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3 με τον Απολλωνα Σμύρνης, σε ένα πολύ χορταστικό παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν και τις τρεις φορές, ωστόσο έλαβαν… τρεις κιτρινόμαυρες απαντήσεις. Το σκορ στον αγώνα άνοιξε ο Λιάσκος στο 7′, με τον Κοσίδη να ισοφαρίζει για την ΑΕΚ 12 λεπτά αργότερα. Στο 25ο λεπτό, ο Φράρος από την άσπρη βούλα έκανε το 1-2, για να ισοφαρίσει και πάλι ο Κοσίδης για την «Ένωση» στο 45′. Στο 60΄, ο Κουρέας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ στον Απόλλωνα, για να διαμορφώσει το τελικό 3-3 ο Κάτσικας για την Κ17 της ΑΕΚ.

Με αυτή την ισοπαλία, η Κ17 της ΑΕΚ παρέμεινε στην τέταρτη θεση της βαθμολογίας με 33 πόντους.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Καλούδης, Λιωνής, Γκέγκα, Κώτσιος, Ματζουρανάκης (45′ Θεοδώρου) Ζελενίτσας (71′ Σταμούλης) Δημητρίου (71′ Πανταζέλος) Κορομηλάς (75′ Κορομηλάς) Κάτσικας, Τσιγαρίδης (65′ Τσαρούχας) Κοσίδης