«Ντόρτια» κόντρα στον Λεβαδειακό η Κ17 της ΑΕΚ

Νέα νίκη, με ανατροπή για τους… μικρούς της Ένωσης!

Η Κ17 της ΑΕΚ νίκησε με σκορ 4-1 την αντίστοιχη του Λεβαδειακού στον εντός έδρας αγώνα για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2018-19 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 40′ με κτύπημα πέναλτι του Λέτη, αλλά η Ένωση ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με κεφαλιά του Στέφανου Κάτσικα μετά από σέντρα του Δημήτρη Παναγιωτόπουλου και έκανε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος με δύο γκολ του Περικλή Δημητρίου στο 47′ και στο 53′ κι άλλο ένα του Νίκου Λουκά στο 76′.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Καλούδης, Κουρέας (46′ Λιωνής) Ματζουρανάκης, Κώτσιος, Θεοδώρου, Πανταζέλος (70′ Αντωνόπουλος), Δημητρίου (74′ Λουκάς) Κορομηλάς, Κάτσικας (79′ Μαχαίρας) Τσαρούχας, Παναγιωτόπουλος (46′ Τσιγαρίδης).