Αντίο με πεντάρα για την Κ19 της ΑΕΚ

Η Κ19 της ΑΕΚ αποχαιρέτησε το 2018 με μεγάλη εμφάνιση και πεντάρα!

Η ομάδα Κ19 της ΑΕΚ ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στον α’ γύρο του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2018-19 με τη νίκη επί του Λεβαδειακού με σκορ 5-1 στον εντός έδρας αγώνα για την 15η αγωνιστική που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου.

Οι γηπεδούχοι που έκλεισαν το πρώτο μισό του πρωταθλήματος στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, προηγήθηκαν πολύ νωρίς και έκλεισαν το ημίχρονο με 3-0: πρώτο γκολ στο 3′ με πέναλτι που κέρδισε ο Ευθύμης Χριστόπουλος και εκτέλεσε ο Θεοδόσης Μαχαίρας, δεύτερο στο 32′ με τον Μάριο Μάρκου από πάσα του Μιχάλη Τσέλιου και τρίτο από κεφαλιά του Μαχαίρα στο 40′. Ενδιάμεσα, στο 34′, ο Ντόναλντ Μπογκντάνι είχε σουτ στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε το 4-0 στο 54′ με το τρίτο γκολ του Μαχαίρα από σέντρα του Κώστα Σταμούλη και ακολούθησε η προσωρινή μείωση του σκορ από τον Αντώνη Κοτρογιάννη στο 65′. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Γιώργος Πετούσης στο 81′.

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Αρβανίτης, Μπούσης, Μαλισσόβας, Μπογκντάνι, Τάμπας (65′ Πετούσης) Τσέλιος (70′ Τζουανάκης) Μάρκου (56′ Πατρινός) Μαχαίρας, Χριστόπουλος

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Ζωγράφος, Σαλιάι (48′ Πούλος) Βήχος, Κολιμάτσης, Αργυρίου, Κυριαζής, Δήμος (56′ Σπίρι) Νίκας, Μακρής, Τσάπρας, Κοτρογιάννης (87′ Βαγγέλοβ)