Ήττα από την Ασπίδα για τους Παίδες της ΑΕΚ

Την ήττα με 24-21 γνώρισαν οι Παίδες της Ακαδημίας Χάντμπολ της ΑΕΚ από την Ασπίδα Αγίων Αναργύρων σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 3η αγνωιστική της Β’ Φάσης του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ. Η “Ένωση” παρά την καλή της εμφάνιση, δεν κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση που διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος και απώλεσε την ευκαιρία να ανέβει σημαντικά στο βαθμολογικό πίνακα.

Οι γηπεδούχοι πήραν ένα προβάδισμα 2-3 τερμάτων από τα πρώτα λεπτά και εκμεταλλευόμενοι την εξαιρετική μέρα που βρέθηκε ο Ταλιαδώρος (8 τέρματα) διατήρησαν το προβάδισμα έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (13-10). Οι παίκτες του κόουτς Μπαλωμένου, προσπάθησαν να αντιδράσουν και το κατάφεραν, μειώνοντας τη διαφορά στα 2 γκολ έως το 55′ (21-19). Εκεί, η “Ένωση” έχασε σημαντικές ευκαιρίες να πλησιάσει ακόμα περισσότερο στο σκορ, γνωρίζοντας τελικώς την ήττα με 24-21.

ΑΣ Ασπίδα Αγ. Αναργύρων – ΑΕΚ 24-21
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 4-3, 5-4, 8-6, 11-8, 13-10 (ημ.), 15-13, 17-15, 18-16, 19-17, 21-19, 24-21.
ΑΣ ΑΣΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (Αντωνιάδης): Μακράκης, Ταλιαδώρος 8, Καραντσόπουλος 4, Παούρης 1, Σπυρόπουλος 1, Κακαβελάνης, Γαβράς 4, Παπουτσέλης 6, Λύκουρης, Τσακίρης.

ΑΕΚ (Μπαλωμένος): Βασιλακάκης, Παπαδάτος, Πολυχρόνης 3, Γιαννούλης, Έγκαρχος 2, Βαρδαξόπουλος 5, Πολυζωγόπουλος, Τραχίλης, Πούλιας 3, Μανουσέλης, Ματσίρος 2, Χατζηπαυλής 4, Κοτζιάς, Σακελλαρίου, Καρδαμπίκης 2, Βασιλείου.