Στην κορυφή με 4 στα 4 η ΑΕΚ στο Futsal

Στην κορυφή της βαθμολογίας παραμένει η ανδρική ομάδα Futsal της ΑΕΚ που συνέτριψε τον Μινώταυρο με 7-1 στο κλειστό του Καματερού για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η “Ένωση συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις και έκανε το 4 στα 4 ξεκινώντας ιδανικά τις υποχρεώσεις της. Η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα είναι ασταμάτητη και επιθετικά καθώς όλες οι νίκες της είναι με μεγάλα σκορ που επιβεβαιώνουν και την αγωνιστική της ανωτερότητα.

Αποτελεσματική στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ κατάφερε να βάλει από νωρίς τις βάσεις για την τελική επικράτηση. Η “Ένωση” άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Δελλαπόρτα. Οι “κιτρινόμαυροι” ήταν κυρίαρχοι μέσα στο γήπεδο και πέντε λεπτά αργότερα μετέτρεψαν την αγωνιστική τους υπεροχή σε ένα δεύτερο τέρμα. Ο Μάνος αυτή την φορά στο 9′ ήταν αυτός που σκόραρε και έκανε το 2-0 για την ΑΕΚ. Οι “κιτρινόμαυροι” δεν σταμάτησαν να πιέζουν και στο 13 πέτυχαν και τρίτο τέρμα που τους έδωσε διαφορετικό …αέρα μέσα στο γήπεδο. Ο Ασημακόπουλος ήταν αυτός που έκανε το 3-0 ενώ ο Δελλαπόρτας και πάλι με δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 15′ έκανε το 4-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα παρέμεινε συγκεντρωμένη και στο δεύτερο ημίχρονο πετυχαίνοντας τρία ακόμα τέρματα. Ο Μινώταυρος μείωσε στο 23′ σε 4-1 ωστόσο ήταν φανερό πως δεν μπορούσε να απειλήσει τους “κιτρινόμαυρους”. Ο Σκουτέλης στο 30′ πέτυχε το 5-1 για την ΑΕΚ. Τρία λεπτά αργότερα ο Μάντης ανέβασε κι άλλο την διαφορά κάνοντας το 6-1. Το τελικό 7-1 διαμόρφωσε ο Ζιάκας με γκολ στο 35′.

Για την Ένωση αγωνίστηκαν οι Θεοφίλου, Μάνος, Δελλαπόρτας, Μάντης, Θανασάι, Ηλιάδης, Αρτινός, Ταρνανίδης, Σκουτέλης, Ζιάκας, Ραμάντα, Ασημακόπουλος, Μπελτσίδης και Χριστόπουλος.