Ασημένιο μετάλλιο η Μπένου

Η πρωταθλήτρια της “Ένωσης” λύγισε στις λεπτομέρειες στον μεγάλο τελικό γνωρίζοντας την ήττα με 15-14 από την Παϊζη. Η ξιφομάχος της ΑΕΚ σχολίασε: “Η σεζόν κλείνει όμορφα με το ασημένιο μετάλλιο στο Κύπελλο Ανδρών-Γυναικών. Ευχαριστώ τον προπονητή μου, Θανάση Δελενίκα και όσους ήταν δίπλα μου σε αυτή την ημέρα. Αναλυτικά τα επίσημα αποτελέσματα: “Με τη συμμετοχή 66 αθλητών/αθλητριών ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του 1ου Κυπέλλου Ανδρών – Γυναικών στο όπλο της σπάθης. Νικητές/τριες αναδείχθηκαν. Άνδρες : την πρώτη θέση κατέκτησε ο Ευάγγελος Μπούκας/Περσέας (15/12 στο τελικό το Δημήτρη Καφαταρίδη /Κ.Γείτονα), 3οι.Αλέξανδρος Πολιάκοβ/Απόλλων Βριλησσίων, Μάριος Γιακουμάτος/Ηλυσιακός (36 αθλητές). Γυναίκες : το χρυσό μετάλλιο κέρδισε η Μαρίνα Παϊζη/Βικτώρια (15/14 στον τελικό την Κλαίρη Μπένου /ΑΕΚ), 3ες.Ασημίνα Γκιώνη/Περσέας, Αρτεμις-Καρολάϊν Χρηστέα/Απόλλων Βριλησσίων (30 αθλήτριες).