ΑΕΚ - Ερμής Ζωνιανών 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

kosmosΗ ΑΕΚ υποδέχεται στις 15:00 τον Ερμή Ζωνιανών για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE όλο το παιχνίδι μέσω WEB RADIO.

Στο μικρόφωνο για την περιγραφή θα είναι ο Κώστας Τσίλης, ενώ στο ρεπορτάζ του αγώνα και στην LIVE γραπτή εξέλιξή του οι Σταύρος Καζαντζόγλου, Μανώλης Βογιατζάκης και Τάσος Καπετανάκος. Ακούστε το ματς πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης μείνετε στο enwsi.gr και δείτε LIVE μέσω WEB TV τα όσα θα πει ο Τραϊανός Δέλλας στη συνέντευξη τύπου.

Live streaming video by Ustream

ΔΕΙΤΕ ΤΟ LIVE ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τέλος του αγώνα στο ΟΑΚΑ, 3-0 η ΑΕΚ

89′ Σουτ του Πεταυράκη, η μπάλα άουτ

84′ Ο Κάβαλος είναι η τρίτη αλλαγή για τον Ερμή

82′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσουμάγκας στη θέση του Πλατέλλα

80′ Σουτ του Ντακόλ, απέκρουσε ο Μήτρου

75′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσουκαλάς στη θέση του Γεωργέα

74′ ΓΚΟΛ Ο Πλατέλλας έκανε υπέροχη ενέργεια, έστρωσε έτοιμο γκολ στον Τσεβά που απο κοντά έκανε το 3-0!

72′ Υπέροχη ενέργεια του Πλατέλλα, έτοιμο γκολ στον Ανάκογλου, η μπάλα ελάχιστα κόρνερ!

69′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσεβάς αντί του  Γροντή. Αλλαγή και για τον Ερμή, μέσα ο Κοζανίδης.

65′ Καλό σουτ του Πόποβιτς, η μπάλα ελάχιστα άουτ

60′ Αλλαγή ο Βαρούχας, μέσα ο Κλινης

60′ Φάουλ του Ρόβα, κεφαλιά του Πόποβιτς, η μπάλα ελάχιστα άουτ

59′ Κίτρινη κάρτα στον Μπριλάκη

57′ Σουτ του Βαρούχα, η μπάλα στα χέρια του Καραγκιολίδη.

55′ Σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα κόρνερ!

54′ ΓΚΟΛ Ο Γροντής πάσαρε ιδανικά για τον Γεωργέα, αυτός σέρβιρε για τον Ανάκογλου που έκανε το 2-0

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με την ΑΕΚ στη σέντρα, ακούστε την μετάδοση από το WEB RADIO του enwsi.gr

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, 1-0 η ΑΕΚ

45′ Κίτρινη στον Βαρούχα, ένταση στο ματς με τους παίκτες των δύο ομάδων. Συνθήματα κατά του Μαρινάκη

42′ ΓΚΟΛ Ο Πλατέλλας κέρδισε το πέναλτι από τον Ρουμπάκη. Το εκτέλεσε, απέκρουσε ο Μήτρου, αλλά στην επαναφορά ο Πόποβιτς έκανε το 1-0!

Πέναλτι για την ΑΕΚ!

40′ Ευκαιρία πάλι από τον Ανάκογλου, έκανε το τακουνάκι από σέντρα και η μπάλα κόρνερ!

36′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ανάκογλου μόνος του από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα άουτ!

35′ Σουτ του Πόποβιτς εκτός περιοχής, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

27′ Ακυρώθηκε κανονικό γκολ για την ΑΕΚ. Ο Ρόβας με υπέροχη ενέργεια έβγαλε τον Κορδέρο, ο οποίος με κεφαλιά έστρωσε στον Γροντή που σκόραρε. Σύμφωνα με το ριπλέι δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ οσφάιντ!

26′ Σουτ του Πόποβιτς, απέκρουσε ο Μήτρου

24′ Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπάκη

20′ Σουτ του Ντακόλ, μπλόκαρε ο Μήτρου

12′ Έξυπνη κίνηση και σουτ του Ντακόλ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

10′ Κεφαλιά του Μπέρκη, η μπάλα πάνω απο το δοκάρι του Καραγκιολίδη

10′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόβα

8′ Σουτ του Γροντή από το όριο της περιοχής, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

7′ Δυνατό σουτ του Πεταυράκη, απέκρουσε ο Μήτρου

2′ Σουτ του Ντακόλ, η μπάλα ψηλά άουτ

Ο Πόποβιτς παίζει δεξιά και ο Γροντής αριστερά.

1′ Το ματς άρχισε με τον Ερμή Ζωνιάνων στην σέντρα του αγώνα

Ξεκίνησε η μετάδοση του αγώνα απο το WEB RADIO του enwsi.gr!

Περίπου 5.000 οπαδοί της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες δεκάρι θα είναι ο Πλατέλλας και στα άκρα οι Γροντής – Πόποβιτς, με τον Ανάκογλου στα χαφ.

Ενοχλήσεις στο γόνατο αντιμετωπίζει ο Μπρέσεβιτς και έτσι έμεινε εκτός.

Διαιτητής του αγώνα ο Μαρκαντωνάτος με επόπτες τους Οικονόμου και Κότσα-Γκερκ

Η ενδεκάδα του Ερμή Ζωνιανών: Μήτρου, Κανδυλάκης, Κοζωρόνης, Μπριλάκης, Σταυρακάκης, Ρουμπάκης, Μπέρκης, Αριστεινίδης, Ευαγγέλου, Πλούσης, Βαρούχας. Στον πάγκο οι: Ρουσσάκης, Γκούγκας, Κλίνης, Βλάχος, Κοζανίδης, Γκουτσέλης, Κάββαλος

Στον πάγκο της ΑΕΚ βρίσκονται οι: Τσουμάγκας, Τσούπρος, Αργυρίου, Βούρας, Τσεβάς, Κάτσικας, Τσουκαλάς

Ελάχιστος κόσμος αυτή την ώρα στο ΟΑΚΑ.

Ο Τραϊανός Δέλλας θα ξεκινήσει τον σημερινό αγώνα με τον Ερμή Ζωνιανών με τον Καραγκιολίδη κάτω από τα δοκάρια, τον Γεωργέα δεξί μπακ, τον Πεταυράκη αριστερό μπακ, τους Ρόβα – Τσιρίλο στο κέντρο της άμυνας, τους Κορδέρο – Γροντή στα χαφ, τον Πλατέλλα δεξιά στην επίθεση, τον Πόποβιτς αριστερά και τον Ανάκογλου πίσω από τον Ντακόλ.

Εκτός αποστολής έμειναν ο Μπρέσεβιτς με τον Ράμα.