Σάλιακας: Έδωσε ασίστ στο 4-4 της Ζανκτ Πάουλι με την Καρλσρούη (VIDEO)

Ο Μανώλης Σάλιακας έδωσε τη δεύτερη του ασίστ με τη φανέλα της Ζανκτ Πάουλι στην ισοπαλία με την Καρλσρούη με σκορ 4-4.

Ο Μανώλης Σάλιακας έχει κερδίσει τη θέση του στο δεξί άκρο της άμυνας της Ζανκτ Πάουλι και έχει αγωνιστεί και στις 17 αγωνιστικές της Bundesliga 2. Ο Έλληνας αμυντικός ξεκίνησε βασικός στην ισοπαλία στην έδρα της Καρλσρούης με σκορ 4-4, αγωνίστηκε για 85 λεπτά και έδωσε ασίστ.

Στο 35′ o πρώην μπακ του ΠΑΣ Γιάννινα κινήθηκε εσωτερικά, έβγαλε την κάθετη πάσα και ο Έγκσταιν με πλασέ μείωσε σε 3-2. Ο Σάλιακας στις 17 συμμετοχές του στην δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας έχει ένα γκολ και δυο ασίστ σε περίπου 1.300 αγωνισκά λεπτά.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...