O Σουάρες χάρισε το πρωτάθλημα στη Νασιονάλ (VIDEO)

Ο Λουίς Σουάρες το καλοκαίρι επέστρεψε στην ομάδα που ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά και με δύο δικά του γκολ, χάρισε το πρωτάθλημα Ουρουγουάης στην αγαπημένη του Νασιονάλ.

Ο πολύπειρος επιθετικός ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στην αναμέτρηση κόντρα στην Λίβερπουλ Μοντεβιδέο, οδηγώντας την Νασιονάλ σε ένα άνετο 4-1 και την κατάκτηση του πρωταθλήματος Ουρουγουάης.

Ο Σουάρες άνοιξε το σκορ στο 50ο λεπτό, όμως η απάντηση της Λίβερπουλ ήρθε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βεσίνο, με αποτέλεσμα ο… τελικός του πρωταθλήματος να οδηγηθεί στην παράταση. Εκεί μίλησε η ποιότητα του Σουάρες, που στο 96′ έκανε το 2-1 για τη Νασιονάλ, για να έρθει ο Ζιλιοτί με δύο γκολ στο 107′ και στο 113′ να «κλειδώσει» τη νίκη, που χάρισε στη Νασιονάλ το πρωτάθλημα.

ENWSI TV: Tο ΑΕΚ talk για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό με Καζαντζόγλου και Τσίλη (VIDEO)