Σιμάνσκι: Δεύτερο γκολ με την ΑΕΚ

Σιμάνσκι: «Η επιτυχία δεν είναι τυχαία - Είναι σκληρή δουλειά και αφοσίωση» (ΦΩΤΟ)

Ο Πολωνός της ΑΕΚ είχε σκοράρει και κόντρα στον Αρη

Ταλαιπωρήθηκε πολύ. Τώρα όμως έχει επιστρέψει για τα καλά. Ο Νταμιάν Σιμάνσκι όχι μόνο έπαιξε, αλλά άνοιξε κιόλας τον δρόμο στην ΑΕΚ (στο 7ο λεπτό) για τη νίκη στον πρώτο προημιτελικό του κυπέλλου Ελλάδας στο 2-0 επί του Απόλλωνα.

Για τον Πολωνό μέσο το να σκοράρει δεν είναι κάτι το σύνηθες. Αυτό στο ΟΑΚΑ ήταν μόλις το δεύτερο του γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ.

Είχε σκοράρει πέρυσι το πρώτο στο εκτός έδρας 4-1 επί του Αρη για τα πλεϊ οφ στις 5 Ιουλίου 2020 (είχε κλείσει το σκορ στο 84ο λεπτό).

Στην καριέρα του ο Πολωνός χαφ, σε αγώνες κυπέλλου έχει σκοράρει δυο φορές με την Βίσλα Πλοκ το 2018 πριν φύγει για τη Ρωσία και την Γκρόζνι.