Ηττα για τον ΠΑΟΚ, 3-2 από την Αϊντχόφεν

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 0-2 όμως τελικά έχασε με 3-2 από την Αϊντχόφεν

Η Αϊντχόφεν υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ στην Ολλανδία για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Η ομάδα της Ολλανδίας κέρδισε με 3-2, αν και οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν με 0-2.

O ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 4′ με τον Βαρέλα, ενώ ο Τζόλης στο 13′ έκανε το 0-2, παρόλα αυτά ο Χάπκο μείωσε μετά από μόλις 4 λεπτά.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση ήταν διαφορετική, καθώς η Αϊντχόφεν βρήκε δύο γκολ και έφερε «τούμπα» το ματς παίρνοντας τους τρείς βαθμούς και ρίχνοντας τον ΠΑΟΚ στην τρίτη θέση του ομίλους.

Ο Μαντουεκέ στο 50′ και ο Μάλεν στο 53′ έδωσαν τη νίκη στην Αϊντχόφεν έπειτα από ένα εφιαλτικό τρίλεπτο για τους Θεσσαλονικείς.