Europa League: Σημαντικά ματς απόψε, ξεκαθαρίζουν προκρίσεις

Πολύ σημαντικές αναμετρήσεις περιλαμβάνει απόψε το πρόγραμμα του Europa League.

Η Νάπολι, που θρηνεί για το χαμό του Μαραντόνα, φιλοξενεί την Ριέκα από την Κροατία, ενώ η Άλκμααρ αντιμετωπίζει εντός έδρας την Σοσιεδάδ και η Σπάρτα Πράγας θα παίξει με την Σέλτικ.

Η Μίλαν χωρίς τον Ζλάταν παίζει με τη Λιλ και η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιώργου Δώνη υποδέχεται την ισπανική Βιγιαρεάλ. Η Τότεναμ του Ζοσέ Μουρίνιο αναμένεται να έχει εύκολο έργο απέναντι στην Λουντογκόρετς και η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υποδέχεται την Φέγενορντ.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League

1ος όμιλος

  • 19:55 ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)
  • 22:00 Κλουζ (Ρουμανία)-Ρόμα (Ιταλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Ρόμα               3   2-1-0  7-1   7
  2. Γιουνγκ Μπόις      3   1-1-1  5-3   4
  3. Κλουζ              3   1-1-1  3-6   4
  4. ΤΣΣΚΑ Σόφιας       3   0-1-2  0-5   1

2ος όμιλος

  • 19:55 Μόλντε (Νορβηγία)-Άρσεναλ (Αγγλία)
  • 22:00 Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Ραπίντ Βιένης (Αυστρία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Άρσεναλ            3  3-0-0  9-2   9
  2. Μόλντε             3  2-0-1  4-5   6
  3. Ραπίντ Βιένης      3  1-0-2  5-6   3
  4. Ντάνταλκ           3  0-0-3  4-9   0

3ος όμιλος

  • 22:00 Λεβερκούζεν (Γερμανία)-Χάποελ Μπερ Σέβα (Ισραήλ)
  • 22:00 Νις (Γαλλία)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  • Σλάβια Πράγας      3   2-0-1   5-5   6
  • Λεβερκούζεν        3   2-0-1  10-5   6
  • Νις                3   1-0-2   5-9   3
  • Χάποελ Μπερ Σέβα   3   1-0-2   5-6   3

4ος Όμιλος

  • 22:00 Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία)
  • 22:00 Ρέιντζερς (Σκωτία)-Μπενφίκα (Πορτογαλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ   Β.

  1. Ρέιντζερς          3   2-1-0   6-3   7
  2. Μπενφίκα           3   2-1-0  10-5   7
  3. Λεχ Πόζναν         3   1-0-2   5-6   3
  4. Σταντάρ Λιέγης     3   0-0-3   1-8   0

5ος όμιλος

  • 22:00 Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-ΠΑΟΚ (Ελλάδα)
  • 22:00 Γρανάδα (Ισπανία)-Ομόνοια (Κύπρος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  • Γρανάδα            3   2-1-0   4-1  7
  • ΠΑΟΚ               3   1-2-0   5-2  5
  • Αϊντχόφεν          3   1-0-2   4-7  3
  • Ομόνοια            3   0-1-2   2-5  1

6ος όμιλος

  • 22:00 Νάπολι (Ιταλία)-Ριέκα (Κροατία)
  • 22:00 Άλκμααρ (Ολλανδία)-Σοσιεδάδ (Ισπανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  • Αλκμααρ            3   2-0-1  5-2   6
  • Νάπολι             3   2-0-1  3-2   6
  • Σοσιεδάδ           3   2-0-1  2-1   6
  • Ριέκα              3   0-0-3  2-7   0

7ος όμιλος

  • 19:55 Μπράγκα (Πορτογαλία)-Λέστερ (Αγγλία)
  • 19:55 ΑΕΚ (Ελλάδα)-Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Λέστερ             3   3-0-0  9-1   9
  2. Μπράγκα            3   2-0-1  5-5   6
  3. ΑΕΚ                3   1-0-2  5-6   3
  4. Ζόρια Λουχάνσκ     3   0-0-3  2-9   0

8ος όμιλος

  • 19:55 Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Σέλτικ (Σκωτία)
  • 19:55 Λιλ (Γαλλία)-Μίλαν (Ιταλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Λιλ                3   2-1-0  9-3   7
  2. Μίλαν              3   2-0-1  6-4   6
  3. Σπάρτα Πράγας      3   1-0-2  5-8   3
  4. Σέλτικ             3   0-1-2  4-9   1

9ος όμιλος

  • 19:55 Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Σίβασπορ (Τουρκία)
  • 19:55 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Βιγιαρεάλ (Ισπανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Βιγιαρεάλ          3   3-0-0  12-4  9
  2. Μακάμπι Τελ Αβίβ   3   2-0-1   3-5  6
  3. Σίβασπορ           3   1-0-2   6-7  3
  4. Καραμπάχ           3   0-0-3   1-6  0

10ος όμιλος

  • 19:55 Λίντσερ (Αυστρία)-Αντβέρπ (Βέλγιο)
  • 22:00 Τότεναμ (Αγγλία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Τότεναμ            3   2-0-1  6-2   6
  2. Αντβέρπ            3   2-0-1  3-2   6
  3. Λίντσερ            3   2-0-1  5-6   6
  4. Λουντογκόρετς      3   0-0-3  5-9   0

11ος Όμιλος

  • 19:55 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Φέγενορντ (Ολλανδία)
  • 19:55 Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία)-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η  Γκολ  Β.

  1. Ντιναμό Ζάγκρεμπ   3   1-2-0  1-0   5
  2. Βόλφσμπεργκερ      3   1-1-1  5-3   4
  3. Φέγενορντ          3   1-1-1  4-5   4
  4. ΤΣΣΚΑ Μόσχας       3   0-2-1  2-4   2

12ος Όμιλος

  • 19:55 Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)-Χοφενχάιμ (Γερμανία)
  • 19:55 Γάνδη (Βέλγιο)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  Ν-Ι-Η   Γκολ  Β.

  1. Χοφενχάιμ          3   3-0-0  11-1   9
  2. Ερυθρός Αστέρας    3   2-0-1   7-4   6
  3. Σλόβαν Λίμπερετς   3   1-0-2   2-10  3
  4. Γάνδη              3   0-0-3   2-7   0

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΑΣ
ΟΛΑ ΤΑ BLOGS
X