Σκόραρε ο Μιχόπουλος στην ήττα της Εθνικής U16

Το τελευταίο της ματς στο αναπτυξιακό τουρνουά της Πολωνίας είχε σήμερα η Εθνική Ελλάδας U16.

Η γαλανόλευκη αντιμετώπισε την Τουρκία και ηττήθηκε με σκορ 4-1, με τον Σοφοκλή Μιχόπουλο να σημειώνει το ελληνικό τέρμα. Ο παίκτης της Κ16 της ΑΕΚ βρήκε δίχτυα για την Εθνική τρία λεπτά πριν τη λήξη (77’), με τον νεαρό να περνάει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 57′.

Ο Μανόλης Τσιόκρης αγωνίστηκε σε όλο τον αγώνα της Εθνικής, ενώ ο τρίτος ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ Αποστόλης Χριστόπουλος αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.

Η Εθνική Ελλάδος U16 ολοκλήρωσε την παρουσία της στο τουρνουά της Πολωνίας, με απολογισμό μιας νίκης κόντρα στην Κολομβία και δυο ηττών απέναντι σε Πολωνία και Τουρκία.